Tram | Rank | Ti. | Jugador | Elo | FED | Club | Pts | Ab | Tr. |
1 | IM | Oliva Castaneda Kevel | 2501 | CUB | Cuba | 7½ | 30 | ||
2 | GM | Munoz Pantoja Miguel | 2451 | CAT | Cerdanyola | 7 | 20 | ||
3 | GM | Comas Fabrego Lluis | 2508 | CAT | Societat Coral Colon | 7 | 16 | ||
4 | GM | Aroshidze Levan | 2531 | GEO | Banyoles | 7 | 13 | ||
A | 5 | IM | Perpinya Rofes Lluis Maria | 2387 | CAT | Societat Coral Colon | 7 | 10 | 15 |
6 | IM | Gomez Garrido Camilo Ernesto | 2520 | CUB | Cuba | 7 | 8 | ||
7 | GM | Oms Pallisse Josep | 2446 | CAT | Societat Coral Colon | 6½ | 6 | ||
8 | IM | Gomez Ledo Roberto Carlos | 2403 | CUB | Cuba | 6½ | 4 | ||
9 | GM | Djuric Stefan | 2402 | SRB | Tarragona | 6½ | 2 | ||
10 | GM | Sandipan Chanda | 2619 | IND | India | 6 | 1 | ||
11 | FM | Gonzalez Perez Arian | 2480 | FID | Sant Andreu | 6 | |||
A | 12 | IM | Gonzalez Rodriguez Jorge A. | 2383 | COL | Figueres | 6 | 10 | |
B | 13 | Porras Mateo Felipe | 2248 | CAT | Hospitalet | 6 | 15 | ||
A | 14 | Garriga Cazorla Pere | 2322 | CAT | Mollet | 6 | 8 | ||
A | 15 | FM | Martinez Alcantara Jose Eduar | 2388 | PER | Peru | 6 | 6 | |
B | 16 | Pozanco Romasanta Marc | 2103 | CAT | Societat Coral Colon | 6 | 10 | ||
A | 17 | IM | Lorenzo De La Riva Lazaro | 2391 | CAT | Sant Josep | 5½ | 4 | |
A | 18 | IM | Rahal Michael A | 2355 | CAT | Societat Coral Colon | 5½ | 2 | |
19 | IM | Pardo Simon David | 2465 | CAT | Barcelona UGA | 5½ | |||
20 | GM | Rizouk Aimen | 2527 | ALG | Barberà | 5½ | |||
A | 21 | IM | Vidarte Morales Arturo | 2326 | CAT | Montcada | 5½ | 1 | |
B | 22 | Albets Armengol Roland | 2129 | CAT | Catalonia | 5½ | 8 | ||
B | 23 | Gonzalez Hernandez Ferran | 2159 | CAT | Sant Andreu | 5½ | 6 | ||
C | 24 | Reginaldo Huix Pere | CAT | Sant Llorenç Savall | 5½ | 15 | |||
A | 25 | FM | Gonzalez Raul Omar | 2274 | CAT | Sant Cugat | 5½ | ||
B | 26 | Fernandez Aguilar Francisco | 2036 | CAT | Castellar | 5½ | 4 | ||
B | 27 | Valencia Jimenez Jose | 2094 | CAT | Cerdanyola Vallès | 5½ | 2 | ||
B | 28 | Vigo Allepuz David | 2033 | CAT | Catalunya | 5 | 1 | ||
B | 29 | Fernandez Muixi Francesc | 2134 | CAT | Reus Deportiu | 5 | |||
B | 30 | Llerins Bonet Ricardo | 2116 | CAT | Sant Marti | 5 | |||
B | 31 | Martinez Lopez Carlos | 1840 | CAT | Peona I Peo | 5 | |||
B | 32 | CM | Dalo Hermes | 2248 | VEN | Catalunya | 5 | ||
B | 33 | Jimenez Ruano Adrian | 1883 | CAT | Cerdanyola Valles | 5 | |||
C | 34 | Lopez Pajuelo Aleix | CAT | Montmelo | 5 | 10 | |||
C | 35 | Cardenas Fernando Adrian | CAT | Barcelona UGA | 5 | 8 | |||
C | 36 | Fuertes Buisac Bernat | CAT | Catalunya | 5 | 6 | |||
B | 37 | Dominguez Rueda Juan | 2104 | CAT | Jake | 5 | |||
B | 38 | FM | Capellades Subirana Marc | 2160 | CAT | Peona i Peo | 4½ | ||
B | 39 | Jareno Badenas Aleix | 2097 | CAT | Societat Coral Colon | 4½ | |||
B | 40 | Martinez Pla Xavier | 1886 | CAT | Tres Peons | 4½ | |||
C | 41 | Sama Salinas Hector | CAT | La Lira | 4½ | 4 | |||
D | 42 | Oliveras Cruz Marc | CAT | Societat Coral Colon | 4½ | 15 | |||
E | 43 | Kobelev Daniil | RUS | Catalunya | 4½ | 15 | |||
B | 44 | Valarezzo Ricard Pedro | 1799 | CAT | Castelldefels | 4½ | |||
C | 45 | Cervello Tost Roger | CAT | Peona i Peo | 4½ | 2 | |||
C | 46 | Cano Sevila Ivan | CAT | Barcelona Uga | 4½ | 1 | |||
C | 47 | Martinez Perez Pablo | CAT | Societat Coral Colon | 4½ | ||||
B | 48 | Castellanos Rodriguez Roberto | 1943 | CAT | Tres Peons | 4½ | |||
E | 49 | Oliveras Cruz Jaume | CAT | Societat Coral Colon | 4 | 10 | |||
C | 50 | Caro Martinez Ramon | CAT | Mollet | 4 | ||||
C | 51 | Garcia Garrido Enric | CAT | Peona I Peo | 4 | ||||
D | 52 | Urrutia Mule Oriol | CAT | Castellar | 4 | 10 | |||
B | 53 | Pescador Serrano Javier | 1973 | CAT | Hospitalet Infant | 4 | |||
D | 54 | Terrones Hernandez Jonathan | CAT | Les Franqueses | 4 | 8 | |||
D | 55 | Reginaldo Vilalta Albert | CAT | 4 | 6 | ||||
C | 56 | Carrete Recasens Jordi | CAT | Selva | 4 | ||||
D | 57 | Martinez Perez Sergio | CAT | Societat Coral Colon | 4 | 4 | |||
B | 58 | Ayats Llobera Gerard | 2030 | CAT | Llinars | 4 | |||
C | 59 | Palacios Pena Gerardo | CAT | Sant Boi | 4 | ||||
C | 60 | Lopez Pajuelo Sergi | CAT | Montmelo | 4 | ||||
C | 61 | Sama Salinas Alejandro | CAT | La Lira | 4 | ||||
D | 62 | Lau Barraza Salvador | CAT | Cardedeu | 4 | 2 | |||
E | 63 | Grasa Solanas Oscar | ESP | Marcos Frechin | 3½ | 8 | |||
C | 64 | Izagirre Alsua Aritz | ESP | Espanya | 3½ | ||||
D | 65 | Villa Cardenas Jorge | ESP | Societat Coral Colon | 3½ | 1 | |||
E | 66 | Santolaria Sanz Xavier | CAT | Peon Doblado | 3½ | 6 | |||
D | 67 | Karaivanov Alexander | BUL | Bulgaria | 3 | ||||
D | 68 | Caixal Pique Jordi | CAT | Selva | 3 | ||||
E | 69 | Garrido Sanchez Daniel | CAT | Badia | 3 | 4 | |||
E | 70 | Lopez Martinez Angel | CAT | Societat Coral Colon | 3 | 2 | |||
D | 71 | Rodriguez Rodriguez Jorge | CAT | Societat Coral Colon | 3 | ||||
D | 72 | Vicedo Navau Carles | CAT | Caldes de Montbui | 3 | ||||
D | 73 | Farre Liarte Francesc | ESP | L'Estany | 3 | ||||
E | 74 | Asensio Ruiz De Alda, Javier | CAT | Sant Cugat | 3 | 1 | |||
E | 75 | Aguilera Malagon Paulino | CAT | Peona I Peo | 3 | ||||
E | 76 | Albets Real Marcel | CAT | Catalonia | 3 | ||||
E | 77 | Escribano Munoz Edilberto | CAT | Societat Coral Colon | 3 | ||||
C | 78 | Pellicer Pi Jordi | CAT | Montmelo | 2 | ||||
E | 79 | Bautista Sarmiento Joel | CAT | Societat Coral Colon | 2 | ||||
E | 80 | Ponsa Alcubierre Marina | CAT | Badia | 2 | ||||
E | 81 | Novoa Prieto Jose Benito | CAT | Societat Coral Colon | 2 | ||||
E | 82 | Segarra Pujolà David | ESP | Rubirenca | 2 | ||||
E | 83 | Calvo Aceituno Isaac | CAT | Rubirenca | 2 | ||||
E | 84 | Asensio Bernà David | CAT | Sant Cugat | 1 |