Tram | Rank | Ti. | Jugador | Elo | FED | Club | Pts | Ab | Tr. |
1 | GM | Sandipan Chanda | 2619 | IND | India | 7 | 40 | ||
2 | GM | Aroshidze Levan | 2531 | GEO | Banyoles | 7 | 30 | ||
A | 3 | FM | Martinez Alcantara Jose Eduar | 2388 | PER | Peru | 6½ | 27 | 30 |
4 | GM | Alonso Rosell Alvar | 2535 | CAT | Societat Coral Colon | 6 | 24 | ||
A | 5 | IM | Gonzalez Rodriguez Jorge A. | 2383 | COL | Figueres | 6 | 21 | 20 |
A | 6 | FM | Gomez Jurado Luis Alberto | 2348 | CAT | Montcada | 6 | 18 | 15 |
A | 7 | FM | Colon Garcia Enrique | 2343 | CAT | Societat Coral Colon | 6 | 15 | 10 |
A | 8 | IM | Vehi Bach Victor Manuel | 2324 | CAT | Montcada | 6 | 13 | 8 |
A | 9 | MK | Diaz Camallonga Carles | 2309 | CAT | Societat Coral Colon | 5½ | 10 | 6 |
B | 10 | Ortega Serra Marc | 2200 | CAT | Montmelo | 5½ | 8 | 30 | |
B | 11 | MK | Asensio Linan Teodoro | 2130 | CAT | Montcada | 5 | 6 | 20 |
A | 12 | IM | Lorenzo De La Riva Lazaro | 2391 | CAT | Sant Josep | 5 | 4 | 4 |
B | 13 | Ramirez Carrizo Victor Jose | 2098 | CAT | Barbera | 5 | 2 | 15 | |
B | 14 | MK | Sanchez Lopez Juan Manuel | 2094 | CAT | Badalona | 5 | 1 | 10 |
A | 15 | IM | Vidarte Morales Arturo | 2329 | CAT | Montcada | 4½ | 2 | |
16 | Ortega Lopez Mikel | 1928 | ESP | Espanya | 4½ | ||||
B | 17 | FM | Capellades Subirana Marc | 2160 | CAT | Peona i Peo | 4½ | 8 | |
B | 18 | MK | Valencia Jimenez Jose | 2094 | CAT | Cerdanyola Valles | 4½ | 6 | |
B | 19 | Ayats Llobera Gerard | 2030 | CAT | Llinars | 4½ | 4 | ||
B | 20 | MK | Prats Rodriguez Juan Bosco | 2069 | CAT | Sant Boi | 4½ | 2 | |
B | 21 | Segarra Calderer Albert | 2009 | CAT | Badia | 4½ | 1 | ||
B | 22 | Morais Carreras Javier | 1985 | CAT | Mollet | 4 | |||
A | 23 | IM | Hernando Rodrigo Jose Maria | 2322 | CAT | Societat Coral Colon | 4 | 1 | |
B | 24 | Costa Trave Jaume | 1939 | CAT | Granollers | 4 | |||
25 | Boixader Arbo Xavier | 1641 | CAT | Societat Coral Colon | 4 | ||||
26 | Izagirre Alsua Aritz | 1954 | ESP | Espanya | 4 | ||||
B | 27 | WIM | Moreno Garcia Elizabeth Paola | 2051 | VEN | Escola Escacs BCN | 4 | ||
B | 28 | Sayrol Clols Josep Maria | 2115 | CAT | Calaf | 3½ | |||
B | 29 | Guix Torres David | 2076 | CAT | Les Franqueses | 3½ | |||
B | 30 | NM | Anguera Maestro Jaime | 2135 | CAT | Sant Andreu | 3½ | ||
31 | Tardio Fran Emilio | 1767 | CAT | Tres Peons | 3½ | ||||
32 | Flores Vallcorba Josep | 1819 | CAT | Terrassa | 3½ | ||||
33 | Soto Balastegui Victor | 1900 | CAT | Terrassa | 3½ | ||||
B | 34 | Valarezzo Ricard Pedro | 1799 | CAT | Castelldefels | 3½ | |||
35 | GM | Munoz Pantoja Miguel | 2421 | CAT | Cerdanyola Valles | 3 | |||
A | 36 | FM | Cuadras Avellana Jordi | 2316 | CAT | Figueres | 2½ | ||
B | 37 | Moreno Perez Norberto | 1953 | CAT | Sant Marti | 2½ | |||
38 | Urrutia Mule Oriol | 1561 | CAT | Castellar | 2 | ||||
39 | Alves Garcia Eric | 1519 | CAT | Badia | 2 | ||||
A | 40 | FM | Hernando Rodrigo Julio Antoni | 2379 | CAT | Cerdanyola Valles | 1 | ||
B | 41 | FM | Deleyn Gunter | 2200 | BEL | Belgica | ½ | ||
Nombre | EloN | EloInt | Fed. | ||||||
C | 1 | Cardenas Fernando Adrian | 2060 | CAT | Barcelona UGA | 8½ | 30 | ||
C | 2 | Martinez Perez Pablo | 1964 | CAT | Societat Coral Colon | 6½ | 20 | ||
C | 3 | Pla Carulla Joaquim | 2065 | CAT | Olesa | 6½ | 15 | ||
C | 4 | Palacios Pena Gerardo | 1993 | CAT | Sant Boi | 6½ | 10 | ||
C | 5 | Lopez-Atalaya Faine Josep | 1989 | CAT | Terrassa | 6½ | 8 | ||
C | 6 | Diaz Narvaez Jose | 1981 | CAT | Sant Quirze | 6 | 6 | ||
D | 7 | Fuentes Barrientos Carlos | 1915 | CAT | Sant Marti | 6 | 30 | ||
C | 8 | Roig Gorina Harold | 2024 | CAT | Terrassa | 6 | 4 | ||
D | 9 | Martinez Perez Sergio | 1930 | CAT | Societat Coral Colon | 6 | 20 | ||
C | 10 | Lopez Pajuelo Sergi | 2003 | CAT | Montmelo | 5½ | 2 | ||
D | 11 | Escofet Llongueras Joan | 1947 | CAT | Barcelona UGA | 5½ | 15 | ||
D | 12 | Oliveras Cruz Marc | 1851 | CAT | Societat Coral Colon | 5½ | 10 | ||
C | 13 | Pallares Gurrea Aitor Alexand | 1956 | CAT | Jake | 5½ | 1 | ||
E | 14 | Oliveras Cruz Jaume | 1721 | CAT | Societat Coral Colon | 5½ | 30 | ||
C | 15 | Ferres Saez Joan | 1965 | CAT | Granollers | 5½ | |||
C | 16 | Lozano Diaz Antoni | 2015 | CAT | Cerdanyola Valles | 5 | |||
D | 17 | Sanchez Ocal Pablo | 1853 | CAT | Cerdanyola | 5 | 8 | ||
C | 18 | Espau Guillem Josep | 2076 | CAT | Sant Quirze | 5 | |||
C | 19 | Martinez Arca Manel | 2011 | CAT | Badia | 5 | |||
D | 20 | Pera Muntasell Marc | 1853 | CAT | La Lira | 5 | 6 | ||
C | 21 | Gonzalez Garcia Sergi | 2004 | CAT | Sant Marti | 5 | |||
D | 22 | Castaneda Munoz Antonio | 1844 | CAT | Mollet | 5 | 4 | ||
C | 23 | Garcia Ruiz Adrian | 2023 | CAT | Jake | 5 | |||
D | 24 | Alonso Pichardo Luis | 1830 | CAT | Societat Coral Colon | 5 | 2 | ||
D | 25 | Navines Monfa Josep | 1844 | CAT | Castellar | 4½ | 1 | ||
C | 26 | Gimenez Canadas Carlos | 1975 | CAT | Badia | 4½ | |||
E | 27 | Ortega Lopez Jose | 1773 | CAT | Les Franqueses | 4½ | 20 | ||
D | 28 | Brunet Gil Pol | 1880 | CAT | La Lira | 4½ | |||
D | 29 | Rodriguez Rodriguez Tomas | 1918 | CAT | Societat Coral Colon | 4½ | |||
C | 30 | Casasampera Boada Joaquim | 1974 | CAT | Molins de Rei | 4½ | |||
E | 31 | Blesa Puig Pau | 1780 | CAT | Cerdanyola | 4½ | 15 | ||
D | 32 | Fernandez Pintado Xavier | 1905 | CAT | Hortenc | 4½ | |||
D | 33 | Tortosa Moros Joan | 1941 | CAT | Ateneu Colon | 4½ | |||
D | 34 | Giralt Toro Julio | 1818 | CAT | Sant Quirze | 4½ | |||
E | 35 | Diaz Rendon Nicoll | 1791 | CAT | Badia | 4½ | 10 | ||
D | 36 | Febrero Perez Lluis | 1887 | CAT | Comtal | 4½ | |||
D | 37 | Torralba Brosa Marc | 1895 | CAT | Castellar | 4 | |||
D | 38 | Sanchez Coves Juan Josep | 1842 | CAT | Ideal Clave | 4 | |||
D | 39 | Flores Muñoz Daniel | 1899 | CAT | Granollers | 4 | |||
E | 40 | Farell Duran Josep | 1766 | CAT | Passio | 4 | 8 | ||
D | 41 | Maqueda Berdugo Francisco | 1864 | CAT | Societat Coral Colon | 4 | |||
E | 42 | Garrido Sanchez Daniel | 1752 | CAT | Badia | 3½ | 6 | ||
C | 43 | Garcia Punzano Josep Lluis | 1950 | CAT | Jake | 3½ | |||
D | 44 | Serentill Tost Eduard | 1854 | CAT | Circol Catolic Badalona | 3½ | |||
D | 45 | Terrones Hernandez Jonathan | 1943 | CAT | Les Franqueses | 3½ | |||
D | 46 | Juanico Rull Guillem | 1801 | CAT | Societat Coral Colon | 3½ | |||
E | 47 | Cervera Lopez Miguel | 1700 | CAT | La Colmena | 3½ | 4 | ||
E | 48 | Garcia Millan Daniel | 1718 | CAT | Societat Coral Colon | 3½ | 2 | ||
E | 49 | García Torres Adolfo | 1735 | CAT | Sant Llorenç Savall | 3½ | 1 | ||
E | 50 | Vinyoles Insa Carles | 1756 | CAT | Barad | 3½ | |||
D | 51 | Salvador Sanchez Ricardo | 1818 | CAT | Sant Marti | 3 | |||
E | 52 | Codina Broto Sergi | 1785 | CAT | Cerdanyola | 3 | |||
E | 53 | Altabas Felipo Enoc | 1700 | CAT | Masdenverge | 3 | |||
D | 54 | Lopez Martinez Angel | 1822 | CAT | Societat Coral Colon | 3 | |||
E | 55 | Ortega Farrus Alfonso | 1700 | CAT | Societat Coral Colon | 3 | |||
E | 56 | Escribano Munoz Edilberto | 1733 | CAT | Societat Coral Colon | 3 | |||
E | 57 | Vidal Moll Francesc | 1756 | CAT | Sant Cugat | 2½ | |||
E | 58 | Dominguez Esteban Victor Migu | 1753 | CAT | Sant Quirze | 2½ | |||
E | 59 | Vidal Sànchez Francesc | 1726 | CAT | Sant Cugat | 2½ | |||
E | 60 | Soriano Girbau Santiago | 1739 | CAT | Barbera | 2 | |||
E | 61 | Herrera Grande Placid | 1700 | CAT | Ripollet | 2 | |||
E | 62 | Risquez Perez Antonio | 1700 | CAT | Barberà | 1 |