Tristament i en menys d'una setmana ens ha deixat també l'Antonio Laso Aguedo 1972-2021, jugador de La Gran Penya que va defensar els taulells de l'equip B. El nostre condol a la famila i amics. Descansi en pau.

 

.

 

La Federació ha concedit, en reconeixement a la seva dedicació als escacs al capdavant del Club Escacs Colon Sabadell Chessy i per la seva trajectòria en el món dels escacs com a jugador, organitzador i directiu de la FCdE, la insígnia d’or de la Federació Catalana d’Escacs al Sr. Pere Reginaldo Huix.

El Pere Reginaldo és un gran dinamitzador i organitzador del món dels escacs, entusiasta i decidit, i des del 2017 al 2020 va exercir el càrrec de Cap d’àrea de competicions de la FCdE, amb rang de vice-president, a la junta directiva de la Federació Catalana d’Escacs.

Per la Federació representa una gran satisfacció que el Sr. Pere Reginaldo hagi acceptat la insígnia d’or, la qual posa en valor la seva dedicació i passió al nostre esport i afició. El més sincer agraïment al seu incansable treball per al món dels escacs.

 

 

Llegeix més...

Avui ens ha deixat en Josep Mª Pascual Ferré, als 79 anys, qui fou soci fundador del Catalunya Escacs Club el 1975. 

Vinculat anteriorment als clubs pioners del barri de Sants, com el Sansense, va impulsar el nou club, el Catalunya, sent un dels seus membres més actius en les tres primeres dècades d'existència de l'entitat, primer al local del carrer Robrenyo (1975-1998) i després al del carrer Masnou (1998-2004). Vinculat a la junta directiva del club durant més de 20 anys, tothom qui el coneixia destaca el seu caràcter afable i acollidor. El 2006, la Federació Catalana d'Escacs va premiar la seva trajectòria amb la Insígnia de Plata.

Els seus companys escaquistes del club i la Federació Catalana d'Escacs dóna el condol a la família.

Al cel sia.

Ens ha deixat en Josep Roca i Codina, jugador del Club Escacs Calldetenes i soci-fundador de l'Escola d'Escacs d'Osona, a l'edat de 87 anys. Un jugador d'escacs de tota la vida i que sempre posava els interessos de l'equip per sobre dels interessos personals.  

Els seus companys escaquistes del club i la Federació Catalana d'Escacs dóna el condol a la família.

Al cel sia.

El Club La Lira ens informa de la mort del jugador Enric Martin Sanchez, que va ser president del desaparegu club Meridiana. Estará en el Tanatorio Collserola a partir de las 12:00H. de hoy 08.01.2020, y la ceremonia será demà dijous a las 11:00H.

an finalitzat els Campionats Territorials de Catalunya. Després de 9 setmanes, a Barcelona el campió ha estat el jugador del Sant Martí, el MI Fernando Valenzuela amb 7 punts, i subcampiona, després de fer taules la darrera partida amb el campió, l’Elisabeth Hapala (Cor de Marina), a mig punt de distància. En Víctor Vehí (Escola d’Escacs de Barcelona) els acompanya al podi del torneig amb 6 punts.

El jugador Fernandeo Valenzuela (a dalt) i Elisabeth Hapala (a baix).

En el grup B del mateix territorial, el campió per desempat ha estat el Cristian Molina (Comtal) amb 7 punts, igual que el segon classificat, l’Alberto Gutierrez (Espiga de les Corts), que va guanyar a la darrera ronda al Blas Rodriguez (Catalunya) que estava sempre al capdavant del torneig. Finalment, aquest jugador ha quedat tercer a mig punt dels dos primers.

 

Agrair a tots els locals que han sigut seu d’aquesta territorial, igual que el Club d’escacs Cornellà que ha estat seu al grup del Baix Llobregat durant les 9 rondes del torneig. El campió, amb 8 punts, va ser el Joaquin Exposito (Sant Feliu), seguit a mig punt del MC Alex Jose (Sant Joan Despí) i a un punt Eduard Pages (Esplugues L’avenç).

Classificació final de tots els grups

Us informem, que el dijous 19 de desembre de 2019, al local social de la Federació (C/Sant Adrià, 20 de Barcelona) es farà el repartiment de premis dels campionats territorials individuals de Barcelona, tant l'Absolut com el de Veterans.

HORARIS:

Campionat de ràpides individual de Barcelona: a les 18 hores.

Repartiment de premis: un cop finalitzat el campionat de ràpides, a les 20 hores aproximadament.

Per apuntar-se al Campionat de ràpides, només cal posar un correu (federacio@escacs.cat), abans del començament de la competició.

PREMIS EN METÀL.LIC: Es faran per transferència bancària. Dels jugadors que han de rebre premi en metàl·lic necessitem el seu DNI escanejat i el número de compte bancari per fer l'ingrés.

Campionat Territorial Absolut de Barcelona 2019
             
Ronda 9 el 15.12.2019 a las 10:00
             
T Nom Pts Res. Pts Nom Seu
1 Valenzuela Gomez Fernando - 6 Hapala Elisabeth Sant Adrià
2 Vehi Bach Victor Manuel - Garrido Fernandez Daniel Foment
3 Martorell Aguado Joan 5 - 5 Pena Morales Hugo La Lira
4 Alvarez Albiol Victor 5 - 5 Castillo Dalmau Arnau Sant Adrià
5 Ventura Bolet Alexandre - 5 Perpinya Rofes Lluis Maria Sant Adrià
6 Capellades Subirana Marc - Ruperez Miguel Foment
7 Catarineu Morales Alex 4 - 4 Fernandez Goyanes Francesc X Foment
8 Gonell Aparici Ramon 4 - 4 Vazquez Gamero Miguel Sant Adrià
9 Alvarez Ferre Llorens 4 - 4 Gilabert Zaragoza Raul La Lira
10 Arias Aranda Guillem - 4 Prats Rodriguez Juan Bosco Foment
11 Comellas Blanchart Jordi - Millan Hernandez Marc Foment
12 Rodriguez Saez Gerard - Vilalta Vidal Javier La Lira
13 Moya Nunez Pau Salvador 3 - 3 Dominguez Rueda Juan ONCE
14 Serrano Batova Vicent 3 - 3 Magallanes Gustavo Foment
15 Rocamora Martorell Ferran - Staromiejski Llorente Albert La Lira
16 Catala Ulied Bernat - 2 Larios Jimenez Rafael Sant Adrià
  Catala Ulied Guillem -   Descans  

 

 

Campionat Territorial de Barcelona 2019
Barcelones
             
Ronda 9 el 15.12.2019 a las 10:00
             
T Nom Pts Res. Pts Nom Seu
1 Gutierrez Palomino Albert 6 - Rodriguez Vega Blas ONCE
2 Molina Peris Cristian - 6 Molinero Martin Joan Sant Adrià
3 Lopez Manzano Antonio - 6 Daimiel Bescos Eleuterio La Lira
4 Costas Bella Carles - Molina Hernandez Albert La Lira
5 Pimienta Sanchez Manuel - Gabanach Fernandez Victor ONCE
6 Serra Vilaro Agustin - 5 Donas Perez Emilio Sant Adrià
7 Costa Frers Octavi 5 - 5 Chen Siyuan Sant Adrià
8 Pascual Gonzalez-Novelles Carle 5 - 5 Pardina Domenech Victor Foment
9 Garcia Gonzalez Juan - Servent Alvarez Jordi Sant Adrià
10 Garcia Miralles Eduard - Mancha Cerezuela Sergio La Lira
11 Martinez Torras Pol - Valero Hellin Jose Luis Foment
12 Seijas Castro Pedro - Romero Funieles Rafael La Lira
13 Abascal Vicente Ignacio - Lopez Escobar Enrique ONCE
14 Jerez Soriano Antonio 4 - 4 Guerra Blanco Antonio Foment
15 Agapito Garrido Bernat 4 - 4 Agudo Martin Francisco Javier La Lira
16 Garcia Gomez Luis 4 - 4 Massanet Miret Pere La Lira
17 Ventura Fontanet Jaume 4 - 4 Garcia Ahumada Lluis La Lira
18 Lopez Mayoral Miguel Angel 4 - 4 Elias Arguelles Manel Sant Adrià
19 Giralt Garcia Joaquin 4 - 4 Bellmunt Perez Nil Foment
20 Grao Amaya Rafael - Gonzalez Trigo Jose Luis Foment
21 Shukorov Artem - Morales Rubiella Albert ONCE
22 Rigol Martinez Axel - Molina Soler Joan Carlos Foment
23 Serentill Tost Eduard 3 - 3 Pons Garcia Jordi Sant Adrià
24 Barroso Vilanova Daniel 3 - 3 Nunez Romeo Fausto ONCE
25 Gimeno Daroca Vicente 3 - 3 Garcia Dorador Fernando La Lira
26 Cobo Sampron Ramon 3 - 3 Pla Julio Carlos Javier Foment
27 Sanchez Coves Juan Josep - 3 Rodriguez Batuecas Jordi La Lira
28 Catala Ulied Carles - Ruiz Mena Victor Sant Adrià
29 San Isidoro Castillo Josep - Bienvenido Kleque Jose ONCE
30 Febrero Perez Lluis 2 - Morales Gesti Jose Narciso ONCE
31 Rubio Garcia Ethan 2 - 2 Linares Vernet Ana ONCE
32 Del Rio Soler Andreu 2 - Toquero Gracia Laura Foment
33 Sanchez Sanchez Guillem - Cots Rodriguez Alvaro ONCE
34 Manrique Garcia Sara 1 - 1 Chacon Esforzado Pablo La Lira
  Chamorro Iglesias Luis -   Descans  

 

 

Enllaç a chess-results   

 

ADRECES LOCALS DE JOC:

FOMENT: Provença 591-593 Barcelona

LA LIRA: Abat Odó 22-24 baixos Barcelona

ONCE: Sepúlveda, 1 Barcelona

SANT ADRIÀ: Ricard, 6 Sant Adrià del Besòs

CORNELLÀ: Eduard Gibert, 29 Cornellà

Campionat Territorial Absolut de Barcelona 2019
             
Ronda 8 el 08.12.2019 a las 10:00
             
T Nom Pts Res. Pts Nom Seu
1 Gonzalez Raul Omar - Valenzuela Gomez Fernando Barcelona
2 Garrido Fernandez Daniel 5 - Hapala Elisabeth Foment
3 Vehi Bach Victor Manuel - Capellades Subirana Marc Barcelona
4 Pena Morales Hugo - Perpinya Rofes Lluis Maria Sant Adria
5 Prats Rodriguez Juan Bosco 4 - 4 Martorell Aguado Joan Sant Adria
6 Monedero Gonzalez Josep 4 - 4 Catarineu Morales Alex Sant Adria
7 Castillo Dalmau Arnau 4 - Comellas Blanchart Jordi Sant Adria
8 Vilalta Vidal Javier - Ventura Bolet Alexandre Foment
9 Millan Hernandez Marc - Ruperez Miguel Barcelona
10 Fernandez Goyanes Francesc X - Alvarez Ferre Llorens Barcelona
11 Vazquez Gamero Miguel - 3 Rodriguez Saez Gerard Sant Adria
12 Gonell Aparici Ramon 3 - 3 Magallanes Gustavo Barcelona
13 Gilabert Zaragoza Raul 3 - 3 Serrano Batova Vicent Barcelona
14 Fernandez-Diaz Mascort Miguel 3 - Moya Nunez Pau Salvador Foment
15 Staromiejski Llorente Albert - Arias Aranda Guillem Foment
16 Dominguez Rueda Juan 2 - Catala Ulied Bernat Sant Adira
17 Larios Jimenez Rafael - 2 Rocamora Martorell Ferran Foment
18 Bes Alvarez Alex 1 - Garcia Punzano Josep Lluis ONCE

 

 

Campionat Territorial de Barcelona 2019
Barcelones
             
Ronda 8 el 08.12.2019 a las 10:00
             
T Nom Pts Res. Pts Nom Seu
1 Rodriguez Vega Blas - Molina Peris Cristian ONCE
2 Molinero Martin Joan 5 - Costas Bella Carles Sant Adria
3 Gutierrez Palomino Albert 5 - 5 Peiron Lluch Jose Daniel Barcelona
4 Daimiel Bescos Eleuterio 5 - 5 Costa Frers Octavi Foment
5 Molina Hernandez Albert 5 - 5 Gabanach Fernandez Victor Foment
6 Chen Siyuan 5 - Serra Vilaro Agustin Sant Adria
7 Seijas Castro Pedro - Lopez Manzano Antonio Sant Adria
8 Servent Alvarez Jordi - Pimienta Sanchez Manuel ONCE
9 Mancha Cerezuela Sergio - Valero Recalde Pablo Foment
10 Bellmunt Perez Nil 4 - 4 Pascual Gonzalez-Novelles Carle Foment
11 Romero Funieles Rafael 4 - 4 Martinez Torras Pol Foment
12 Donas Perez Emilio 4 - 4 Ventura Fontanet Jaume Foment
13 Pardina Domenech Victor 4 - 4 Agudo Martin Francisco Javier Foment
14 Garcia Gonzalez Juan 4 - Agapito Garrido Bernat Foment
15 Abascal Vicente Ignacio - Grao Amaya Rafael Sant Adria
16 Mir Vinas Pau Jose - Garcia Miralles Eduard Foment
17 Valero Hellin Jose Luis - Shukorov Artem Sant Adria
18 Lopez Escobar Enrique - Rigol Martinez Axel ONCE
19 Garcia Ahumada Lluis - Garcia Gomez Luis Sant Adria
20 Gonzalez Trigo Jose Luis - 3 Jerez Soriano Antonio Foment
21 Rodriguez Batuecas Jordi 3 - 3 Massanet Miret Pere Foment
22 Serentill Tost Eduard 3 - 3 Elias Arguelles Manel Sant Adria
23 Nunez Romeo Fausto 3 - 3 Guerra Blanco Antonio Foment
24 Garcia Dorador Fernando 3 - 3 Giralt Garcia Joaquin Barcelona
25 Tevar Lopez Fernando 3 - 3 Gimeno Daroca Vicente Barcelona
26 Molina Soler Joan Carlos - San Isidoro Castillo Josep ONCE
27 Pons Garcia Jordi - Cobo Sampron Ramon Barcelona
28 Ruiz Mena Victor - Morales Rubiella Albert ONCE
29 Barroso Vilanova Daniel 2 - 2 Del Rio Soler Andreu ONCE
30 Bienvenido Kleque Jose 2 - 2 Sanchez Coves Juan Josep Sant Adria
31 Pla Julio Carlos Javier 2 - Cots Rodriguez Alvaro ONCE
32 Catala Ulied Carles - Sanchez Sanchez Guillem Sant Adria
33 Morales Gesti Jose Narciso - Chamorro Iglesias Luis ONCE
34 Linares Vernet Ana 1 - 1 Manrique Garcia Sara ONCE
35 Chacon Esforzado Pablo 1 - 1 Rubio Garcia Ethan ONCE
  Benages Mabres Valenti 1 -   Descans  

  

Enllaç a chess-results   

 

ADRECES LOCALS DE JOC:

FOMENT: Provença 591-593 Barcelona

BARCELONA: Julià Portet 5, principal Barcelona

ONCE: Sepúlveda, 1 Barcelona

SANT ADRIÀ: Ricard, 6 Sant Adrià del Besòs

CORNELLÀ: Eduard Gibert, 29 Cornellà