Cls. | T. | Jugador | elo | grup | Fed | Club | Pts | Abs. | Trams |
1 | GM | Aroshidze Levan | 2568 | GEO | Banyoles | 8 | 25 | ||
2 | GM | Burmakin Vladimir | 2559 | RUS | Rusia | 8 | 20 | ||
3 | GM | Flores Rios Mauricio | 2492 | CHI | Xile | 7½ | 16 | ||
4 | GM | Ortiz Suarez Isan Reynaldo | 2612 | CUB | Cuba | 7 | 13 | ||
5 | IM | Kovacevic Slobodan | 2332 | A | SRB | Servia | 7 | 10 | 10 |
6 | FM | Chalmeta Ugas Ramon | 2280 | B | CAT | Sant Boi | 7 | 8 | 18 |
7 | FM | Gonzalez Rodriguez Raul Omar | 2254 | B | CAT | Colon Sabadell | 6½ | 6 | 8 |
8 | Triadu Cassa Jordi | 2156 | B | CAT | Olot | 6½ | 4 | 6 | |
9 | GM | Perez Mitjans Orelvis | 2495 | CAT | Montcada | 6 | 2 | ||
10 | IM | Panelo Marcelo | 2428 | ARG | Sant Josep Badalona | 6 | 1 | ||
11 | IM | Perpinya Rofes Lluis Maria | 2400 | CAT | Colon Sabadell | 6 | |||
12 | FM | Gomez Jurado Luis Alberto | 2273 | B | CAT | Montcada | 6 | 4 | |
13 | WIM | Salazar Aura Cristina | 2200 | B | COL | Colombia | 6 | 2 | |
14 | IM | Alonso Moyano Jonathan | 2420 | CAT | Barbera | 6 | |||
15 | MK | Tarrago Antoni Maurici | 2251 | B | CAT | Balsareny-Sallent | 6 | 1 | |
16 | Rodriguez Sorribes Jordi | 2153 | B | CAT | Catalonia | 6 | |||
17 | Serrat Rifa Ernest | 2078 | C | CAT | Olot | 6 | 10 | ||
18 | Vinardell Cruanas Sergi | 2165 | B | CAT | Olot | 6 | |||
19 | GM | Campos Moreno Javier B. | 2482 | CHI | Xile | 6 | |||
20 | Balague Camps Marc | 2090 | C | CAT | Santa Eugenia | 6 | 8 | ||
21 | MK | Muratet Casadevall Albert | 2188 | B | CAT | Banyoles | 5½ | ||
22 | MK | Llopis De Aysa Manuel | 2090 | C | CAT | Congres | 5½ | 6 | |
23 | IM | Lorenzo De La Riva Lazaro | 2433 | CAT | Sant Josep Badalona | 5½ | |||
24 | Castrillon Otero Javier | 2002 | C | CAT | Gerunda | 5½ | 4 | ||
25 | Valarezzo Ricard Pedro | 1916 | D | CAT | Castelldefels | 5½ | 10 | ||
26 | WFM | Vilar Lopez Monica | 2167 | B | CAT | Olot | 5½ | ||
27 | Cano Egea Gerard | 2023 | C | CAT | Santa Eugenia | 5½ | 2 | ||
28 | Muratet Casadevall Elias | 1933 | D | CAT | Banyoles | 5½ | 8 | ||
29 | MK | Mayans Calvo Mariano | 2258 | B | CAT | Mollet | 5 | ||
30 | Cornejo Vera Danilo | 1834 | E | CAT | Mollet | 5 | 10 | ||
31 | Balague Canadell Jordi | 2023 | C | CAT | Santa Eugenia | 5 | 1 | ||
32 | Saez Coma Alejandro | 2025 | C | CAT | Catalunya | 5 | |||
33 | MK | Viladrich Claret Jordi | 2191 | B | CAT | Balsareny-Sallent | 5 | ||
34 | Vila Seuba Joan Carles | 1988 | D | CAT | Sant Joan | 5 | 6 | ||
35 | Ventura Bolet Alexandre | 2024 | C | CAT | Vila Olimpica | 5 | |||
36 | Marin Benito Carla | 1972 | D | CAT | Peona I Peo | 5 | 4 | ||
37 | Aymerich Verdaguer Eduard | 2036 | C | CAT | Olot | 5 | |||
38 | Saurina Suner Francesc Xavier | 1909 | D | CAT | Gerunda | 5 | 2 | ||
39 | Chaplin Erik | 2073 | C | FRA | França | 5 | |||
40 | Fortea Marc | 0 | FRA | França | 5 | ||||
41 | Badosa Romanyo Albert | 1948 | D | CAT | Santa Pau | 5 | 1 | ||
42 | Minguell Soler Joan | 1849 | E | CAT | Llavaneres | 5 | 8 | ||
43 | Padilla Lopez Demetrio | 1869 | D | CAT | Santa Pau | 5 | |||
44 | Espuny Vinye Ramon | 2000 | C | CAT | Jake | 4½ | |||
45 | Serra Canals Oriol | 2048 | C | CAT | Figueres | 4½ | |||
46 | Vidal Palou Jordi | 1765 | E | CAT | Santa Eugenia | 4½ | 6 | ||
47 | Muñoz Muñoz Teresa | 1947 | D | CAT | Mollet | 4½ | |||
48 | Jimenez Martinez Javier | 1955 | D | CAT | Jake | 4½ | |||
49 | Alarcon Pages Salvador | 1792 | E | CAT | Santa Eugenia | 4½ | 4 | ||
50 | Martin Villanova Jordi | 1976 | D | CAT | Llavaneres | 4½ | |||
51 | Perez Lopez Alfonso | 1851 | D | CAT | Figueres | 4½ | |||
52 | Boix Gravolosa Josep M. | 1812 | E | CAT | Olot | 4½ | 2 | ||
53 | Sala Rodriguez Albert Joan | 1643 | F | CAT | Olot | 4½ | 10 | ||
54 | Bosch Codina Joaquim | 1851 | D | CAT | Olot | 4½ | |||
55 | Nadal Rebarter Joan | 1713 | E | CAT | Gerunda | 4 | 1 | ||
56 | Ramon Estades Llorenc | 1912 | D | CAT | Gerunda | 4 | |||
57 | Castro Trujillo Hector | 1987 | D | CAT | Sant Pere Torello | 4 | |||
58 | Carrillo Jimenez Josep | 2035 | C | CAT | Sant Pere Torello | 4 | |||
59 | Foix Breto Antoni | 1732 | E | CAT | Sant Gregori | 4 | |||
60 | Harutian Arthur William | 1782 | E | CAT | Catalonia | 4 | |||
61 | Gutierrez Pulido Tomas | 1693 | F | CAT | Sant Pere Torello | 4 | 8 | ||
62 | Aleksanyan Radmila | 1778 | E | RUS | Calldetenes | 4 | |||
63 | Caro Martinez Ramon | 1861 | D | CAT | Mollet | 4 | |||
64 | Garcia Punzano Josep Lluis | 1790 | E | CAT | Jake | 4 | |||
65 | Dorca Clara Jordi | 1799 | E | CAT | Olot | 4 | |||
66 | Harutian Hansel Goerge | 1678 | F | CAT | Catalonia | 4 | 6 | ||
67 | Casadevall Busquets Jordi | 1600 | F | CAT | Olot | 4 | 4 | ||
68 | Puigvert Vigo Lluis | 1718 | E | CAT | Olot | 4 | |||
69 | Canal Morell Miquel | 1802 | E | CAT | Olot | 3½ | |||
70 | Serra Labrador Carles | 2019 | C | CAT | Gerunda | 3½ | |||
71 | Crusats Mir Josep | 1829 | E | CAT | Taradell-Centelles | 3½ | |||
72 | Palma Gonzalez Manel | 1716 | E | CAT | Olot | 3½ | |||
73 | Mas Ras Oleguer | 1887 | D | CAT | Sant Boi Lluã‡anes | 3½ | |||
74 | Caro Garre Joan | 1727 | E | CAT | Mollet | 3½ | |||
75 | Bosch Peracaula Miquel | 1636 | F | CAT | Vilobi | 3½ | 2 | ||
76 | Saborit Verdaguer Roger | 1658 | F | CAT | Taradell-Centelles | 3½ | 1 | ||
77 | Trias Punset Carles | 1767 | E | CAT | Santa Pau | 3½ | |||
78 | Burset Camps Guillem | 1741 | E | CAT | Cassa | 3½ | |||
79 | Arribas Viera David | 1745 | E | CAT | Santa Eugenia | 3½ | |||
80 | Masmiquel Ojena José Mª | 1600 | F | CAT | Santa Eugenia | 3½ | |||
81 | Serrat Juanaola Xavier | 1770 | E | CAT | Santa Pau | 3 | |||
82 | Sanchez Viana Jordi | 1659 | F | CAT | Barcelona Uga | 3 | |||
83 | Cano Egea Joan Manuel | 1773 | E | CAT | Santa Eugenia | 3 | |||
84 | Alcaraz Martinez Leandro | 1600 | F | CAT | Figueres | 3 | |||
85 | Bonet Bonet Joan | 1672 | F | CAT | Olot | 3 | |||
86 | Cortes Fernandez Roser | 1600 | F | CAT | Olot | 3 | |||
87 | Terricabras Castells Joan | 1681 | F | CAT | Olot | 3 | |||
88 | Cros Garcia Marc | 1676 | F | CAT | Olot | 2½ | |||
89 | Harutian Arthur | 1600 | F | CAT | Calldetenes | 2½ | |||
90 | Herrero Nogareda Robert | 1732 | E | CAT | Olot | 2½ | |||
91 | Gutierrez Card Francesc | 1628 | F | CAT | Llavaneres | 2½ | |||
92 | Cros Garcia Neus | 1658 | F | CAT | Olot | 2½ | |||
93 | Romera Fernandez Manel | 1680 | F | CAT | Guixolenc | 2 | |||
94 | Filipenko Yan | 1600 | F | RUS | Taradell-Centelles | 2 | |||
95 | Juny Serrat Joan | 1601 | F | CAT | Santa Eugenia | 1½ | |||
96 | Latorre Coma Antoni | 1600 | F | CAT | Terrassa | 1½ | |||
97 | Puigdemont Gifra Adrià | 1617 | F | CAT | Olot | 1½ |